ČS AGROTEC, Hustopeče - PROJEKT ÚPRAVY PŘESTŘEŠENÍ

20. 2. 2016 / PROJEKTY / Autor: Tomáš Mikšovský

V rámci spolupráce se společností Agrofert byl zpracován koncepční projekt revitalizace střechy čerpací stanice Agrotec v Hustopečích, který řeší veškeré problémy pramenící z nezakryté nosné podhledové konstrukce. Navrhovaná úprava přinese řešení stávajících nedostatků a navíc vtělí typické dominantě areálu Agrotecu lehkost, vzdušnost a tvarovou čistotu.

PROBLEMATICKÁ DOMINANTA

Čerpací stanice v Hustopečích každému návštěvníkovi utkví v paměti díky její unikátní dominantě – lomené střeše. Nadstandardně rozměrná třikrát lomená střecha tankujícím zákazníkům na jednu stranu poskytuje dokonalou ochranu před nepřízní počasí, na druhou stranu ale přináší provozovateli celou řadu problémů. To potvrdil i provedený Convenience Audit, který stávající přestřešení definoval jako jeden ze základních problémů pozitivního vnímání čerpací stanice zákazníky.

I ve dne je díky obrovské rozloze přestřešení na výdejní ploše nedostatek světla. Nevábnost stávajícího podhledu střechy čerpací stanice akcentují čerstvě modernizované sousední objekty v areálu Agrotecu. V zespoda obnažené konstrukci přestřešení umocňuje pocit ponuré špinavosti ztmavlý surový pozinkovaný povrch rubu plechové střešní krytiny a rez, která se nemilosrdně prokousává přes kdysi bílý nátěr nosníků. V členité konstrukci se navíc usídlili holubi, kteří ohrožují zákazníky svými exkrementy.

ČISTOTA, SVĚTLO, VZDUŠNOST

Koncepční projekt revitalizace střechy, který byl zpracován v rámci spolupráce se společností Agrofert, řeší veškeré problémy a neduhy současného stavu. Původně přiznaná nevzhledná nosná konstrukce bude zakryta lehkým podhledem. Dále budou odstraněny průběžné rampy nad výdejními refýžemi, které prostor opticky dělí na tři podélné lodě, a v centrální části střechy bude na místo stávající krytiny z VSŽ plechů instalován polykarbonátový světlík. Navržené úpravy otevřou prostor pod střechou, odlehčí vnímání hmoty rozsáhlého přestřešení, prosvětlí a osvěží dnes ponurou atmosféru na výdejní ploše a podtrhnou architektonickou zajímavost typické dominanty hustopečské čerpací stanice Agrotec.

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

Další vzdělávání personálu a manažerů obchodů typu convenience, reg. č. CZ.1.07/3.2.11/03.0071

© 2014 - 2024 CONVENIENCE - Všechna práva vyhrazena.  |  Redakční systém i-servis.cz