ESOTANK Nová Hospoda

13. 9. 2015 / PROJEKTY

ČERPACÍ STANICE ESOTANK SE PŘED TŘEMI LETY NAVZDORY VÝHODNÉ OBCHODNÍ POZICI ZMÍTALA NA POKRAJI KRACHU. PO PŘEVZETÍ NOVÝM PROVOZOVATELEM PROŠLA POSTUPNOU REKONSTRUKCÍ. KOMPLETNĚ ZMODERNIZOVANÝ SHOP S VEŘEJNÝMI TOALETAMI DNES LÁKÁ STÁLE VÍCE ZÁKAZNÍKŮ.

Z KRACHUJÍCÍ PUMPY MODERNÍ PROSPERUJÍCÍ STANICE

Čerpací stanice je zasazena do křižovatky dálnice D5 s odbočkou na Mariánské Lázně a Cheb v těsném sousedství obrovitého průmyslového areálu s bezpočtem rozměrných skladovacích a výrobních hal, kde je zaměstnáno několik stovek lidí z nedalekého okolí. Čerpací stanice je díky dobře vyřešené dopravní situaci pohodlně přístupná z obou směrů dálnice. Pohyb vozidel od osobních přes užitkové až po kamiony je zde každodenně ve dne i v noci velice hustý a lepší lokalitu pro čerpací stanici byste jen těžko hledali. Je proto s podivem, že původní provozovatelé dokázali stanici dovést prakticky ke krachu. V roce 2012 převzal stanici v zuboženém stavu nový provozovatel, firma DOS servis, a pustila se do její postupné rekonstrukce. Jako první prošly nutnými opravami exteriérové prvky, především stařičké, ale velmi spolehlivé stojany Adast, skladovací nádrže, přestřešení dostalo novou atiku a obslužný objekt novou fasádu. V první fázi bylo nutné přilákat novým vzhledem stanice nové zákazníky k tankování.

Pohyb kamionů je zde enormní, část z nich míří do průmyslového areálu, další projíždějí ze směru od Prahy, Chebu či z Německa. Pumpa disponuje velikým parkovištěm pro tiráky, další početnou a poměrně stálou klientelu tvoří zaměstnanci dojíždějící za prací do areálu a třetím silným zákaznickým segmentem jsou lidé cestující v osobních autech v zimě a v létě do Německa.

MAXIMÁLNĚ EFEKTIVNĚ VYŘEŠENÝ INTERIÉRMaximálně efektivně vyřešený interiér

Pestrému spektru zákazníků se snaží provozovatelé čerpací stanice vyjít maximálně vstříc. Proto hned ve druhé fázi revitalizace čerpací stanice došlo i na interiér provozní budovy. Komplexní modernizací prošel obchod. Malá podlouhlá prodejna byla pověstným tvrdým oříškem, jehož rozlousknutí majitelé svěřili odborné specializované firmě. Výsledkem je maximálně efektivní dispoziční řešení založené na komplexním merchandisingu. Prodejní prostor s jedinou gondolou uprostřed dnes nabízí širokou paletu nejžádanějšího zboží především v kategorii rychlého občerstvení a nápojů. Nechybí zde ani otevřená velkoprostorová otevřená chladicí vitrína. Zadní část efektivně řešeného interiéru tvoří gastroúsek s kafekoutkem a posezením. K dostání je zde standardní nabídka teplých i studených jídel včetně polévek. Rozpékané pečivo Fornetti automaticky dostane každý zákazník ke kávě, kterou vám ochotná obsluha připraví do keramiky, skla či kelímku s sebou.

Pytlíčky s Fornetti nabídnuté v impulsním regálu naproti pokladně si oblíbili především spěchající zákazníci. Prodejním hitem ESOTANKU se staly hořické trubičky, podle sdělení obsluhy se lidé pro ně vrací a berou je po deseti, patnácti kusech. Naopak kvůli arogantní neochotě dodavatele tisku omezit sortiment dodávaných novin a časopisů zde tato kategorie není k dispozici. Jejich místo zaujaly vůně do auta a sezónní autopotřeby. Příjemnou atmosféru v prodejně dotváří intenzivní osvětlení prostřednictvím pouhé čtveřice vysoce účinných designových LED panelů z produkce firmy Neo-Neon.

PLÁNY DALŠÍHO ROZVOJE

I přes poměrně limitující prostorové dispozice obslužné budovy poskytuje čerpací stanice komfort zákazníkům. Ti zde oceňují nově zrekonstruované a čisté toalety, jež jsou zpoplatněny částkou 5 Kč, kterou platí pouze netankující zákazníci. Řidiči kamionů se naučili platit i poplatek za parkování 200 Kč, k němuž dostanou jídlo či sprchu zdarma. Podle slov obsluhy sprchu (původně určenou pro řidiče kamionů) v letní sezoně využívají především ženy, které navštěvují campy či hudební open-air festivaly v okolí, kde většinou umývárna chybí.  

Přestože je prodejna dobře dispozičně vyřešená, sílícímu zájmu nakupujících ve špičkách kapacitně nedostačuje. Venku sice bylo zřízeno poměrně velké letní posezení, ale v zimním období je prostorový deficit hlavním potenciálem pro další rozvoj obchodu. Majitel čerpací stanice ale již na letošní jaro připravuje rozšíření gastronomické části stanice směrem do zázemí a přístavbu skladů. V plánu je i výměna morálně zastaralých výdejních stojanů, na kterých je nepřetržitý náročný provoz stále více patrný. To samé platí i o třístranném původním totemu, který zatím prošel pouze nejnutnější opravou.

 

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

Další vzdělávání personálu a manažerů obchodů typu convenience, reg. č. CZ.1.07/3.2.11/03.0071

© 2014 - 2024 CONVENIENCE - Všechna práva vyhrazena.  |  Redakční systém i-servis.cz