EUROOIL Praha, Poděbradská

20. 9. 2015 / PROJEKTY

Při cestě ven z centra Prahy po Poděbradské třídě za křižovatkou Na harfě na řidiče z ničeho nic vykoukne zpoza bezpočtu reklam a billboardů modrožlutá čerpací stanice EuroOil. I když ve srovnání především s prémiovými stanicemi značkových řetězců z hlediska své velikosti se jedná spíš o středně velikou stanici, je bezpečně jednou z největších stanic v síti EuroOil. Nejen díky své velikosti je považována za vlajkovou loď sítě více než 180 benzinových pump, ale také díky své poloze, kdy je nejblíže centrále jejich provozovatele - státem ovládané společnosti ČEPRO, která se nachází jen pár minut jízdy v nedalekých Holešovicích.

NEJVĚTŠÍ V SÍTI EUROOIL

Určitou nevýhodou pro čerpací stanici je zastínění čerpací stanice včetně totemu neřízeně instalovanými reklamními plochami podél příjezdu od Harfy. Proto raději zpomalujeme, abychom pumpu neminuli. Totem EuroOilu je vidět za pestrobarevnou hradbou bezohledně nakupených billboardů na poslední chvíli. Z rušné čtyřproudé hlavní ulice s tramvajovým pásem uprostřed je ale odbočení do čerpací stanice pohodlné i v hustém pátečním provozu. Je totiž součástí křižovatky řízené semafory, a tak přijíždějící zákazníky vítá na vjezdu k pumpě svítící panáček na semaforech. Uspořádání čerpací stanice je čelní, s dostatečnou plochou komunikací umožňujících pohodlný příjezd k výdejní ploše. Pod rozměrným přestřešením jsou k dispozici tři multiproduktové stojany s nabídkou benzinu, nafty a prémiového paliva Optimal 95. Na každé refýži je navíc výdejní zařízení pro stáčení kapaliny do ostřikovačů přímo do zásobní nádrže automobilů. Přestože u čerpacích stanic v Česku tankování nejprodávanější provozní kapaliny není zcela rozšířeno, ČEPRO je zavedlo jako standard v celé síti stanic EuroOil. Podél výjezdu z výdejní plochy je ve zděném domečku výdejní stojan LPG v barvách distribuční společnosti Kralupol. V zadním traktu je umístěno stání pro samoobslužnou údržbu vybavené zcela novým kompresorem a vysavačem. Konkurenceschopnost čerpací stanice v dané lokalitě by výrazně posílilo rozšíření služeb o kvalitní a dobře vybavenou mycí linku, pro kterou je v zadní části pozemku dostatečná rezerva. Její realizace ale vyžaduje vzhledem k výši investice důkladnou analýzu marketingového potenciálu dané lokality.
Čerpací stanice před více než deseti lety prošla první velkou modernizací, kdy na místě původní pumpy z dob státní "zelené" Benziny vyrostla moderně disponovaná stanice s novým a prostorným kioskem. Pumpy EuroOilu stojí často mimo hlavní vliv konkurentů a díky cenové politice mají poměrně vyrovnané výtoče a není divu, že její provozovatel se dlouhodobě soustředil hlavně na prodej pohonných hmot. Také z toho důvodu se pumpa v následujícím mezidobí stala působištěm a současně i obětí podivné klientely. S nástupem nového nájemce a komplexní rekonstrukcí shopu v minulém roce nastala v historii čerpací stanice na Poděbradské nová epocha. Společnost ČEPRO v minulém roce přistoupila k programu komplexního remodelingu svých čerpacích stanic pod pracovním označením Facelift 2013, na který navázala i tolik potřebnou důslednější spoluprací s nájemci včetně vzdělávání a tréninku prodejních dovedností pracovníků obsluhy.

PRODEJNA SVÍTÍCÍ NOVOTOU

Po vstupu do kiosku se před zákazníkem otevírá prostorná prodejna, která díky modernímu vybavení a profesionálně uspořádané nabídce zboží působí od prvního okamžiku pozitivně. Dostatek volného místa, důsledné dodržení jednotné výškové úrovně středových regálových sestav společně s nadstandardně rozměrným prosklením, které zabírá zhruba polovinu obvodu obdélníkovité plochy prodejny, dodávají interiéru vzdušnost a tolik potřebný přehled pro zákazníky i obsluhující personál za pokladnou. Energeticky úsporné stropní LED osvětlení i přes den dokonale prosvětluje prostor prodejny. I přes vysokou světelnost a rozptyl LED zdrojů v tak rozlehlé prodejně mohly být instalovány ještě nezávislé směrové reflektory pro nasvětlení akčních regálů a designová svítidla s teplým světlem pro měkčí nasvícení gastrokoutu a především posezení. Ty by dané prostory ještě více proteplily a zútulnily. To samé platí i o podlaze v místě konzumace, kde by stejného efektu bylo docíleno použitím podlahové krytiny v teplých tónech na místo světle šedivé dlažby, jednotné pro celý shop.
Dispozice prodejny je rozdělena širokým středovým koridorem příchodu k pokladnám. Na levé straně je obchodní část prodejny s nabídkou zboží v nízkých regálových sestavách v pozadí s dostatečně kapacitním otevřeným přístěnným chladicím boxem. Podél cesty k pokladnám jsou na čelech regálových gondol lákavě naaranžovány akční nabídky. I přes absenci vysokých přístěnných regálů je celková regálová plocha dostatečná a umožňuje efektivní rozmístění poměrně velmi širokého sortimentu jak food, tak i nonfood kategorií.
V oblasti služeb v pokladním bloku chybí terminál sázkové společnosti, majitelé platebních karet zde ale mohou využít služby Cashback k výběru hotovosti do výše 1500 Kč (podmínkou je nákup v minimální hodnotě 300 Kč). V čelní frontě proti vstupu do prodejny vedle středové pokladní zóny nalevo je v nice decentně upozaděn vstup do veřejných sociálních prostor.

V rozlehlé prodejně je i dostatečný prostor pro posezení při občerstvení

Na rozměrnou pokladní zónu zprava navazuje gastroprovoz, který poskytuje další možnosti rozvoje do budoucna. Kromě pekárny, výrobníku párků v rohlíku a panini-grillu je pilířem nabídky gastroprovozu vysoce kvalitní káva servírovaná v porcelánu a popřípadě podávaná v kelímku coffee to go. Šikovná obsluha uspokojí i méně časté požadavky zákazníků a připraví velmi kvalitní čaje nebo tradičního českého turka. Překvapením pro zákazníky je (v případě čerpacích stanic zcela ojedinělá) nabídka tradičních českých chlebíčků a čerstvých zákusků, kterým vévodí poctivé větrníky a punčové řezy. Po ruce je zde nabídka čerpacích stanic dneška - mražených cukrovinek, čerstvých balených baget a sendvičů. Zajímavým doplňkem nad rámec zažitého standardu je prodej chlazených hotových jídel a denních dávek takzvané krabičkové diety. Logicky vzhledem k přirozenému pohybu zákazníků je v pravé části prodejny velkoryse pojaté posezení. Od ruchu přicházejících a nakupujících zákazníků je oddělenou pevnou zástěnou a poskytuje tak klidné a velice příjemné posezení. Není divu, že se poměrně rychle stalo místem odpočinku či obchodních schůzek stále rostoucího počtu stálých zákazníků. Ti zaručeně ocení možnost připojení napájení notebooků do zásuvek, zatím zde ale není k dispozici wifi-free připojení na internet, které je jinde již běžným standardem.

 

Prodejna nabízí široký sortiment výrobků, které jsou přehledně uloženy v nízkých regálových sestavách

ČISTOTA A PŘÍJEMNÁ ATMOSFÉRA

Čerpací stanice na nás během naší návštěvy zapůsobila velmi pozitivně. Sníh z venkovního prostranství byl i přes vytrvalé sněžení odklizený, venkovní nabídka byla doplněna. Uvnitř obchodu zářícího novotou, ale i čistotou nás přivítala příjemná atmosféra, kterou "má na svědomí" pozorná a vstřícná obsluha. Během našeho pobytu ve volných chvilkách průběžně doplňovala zboží a nebo vytírala špínu z nánosů roztáté sněhové břečky zvenčí. Ostatně prodavačky svoji profesionalitu osvědčily při utajeném nákupu, kterého se zhostily na jedničku. Hloubkový audit čerpací stanice před naší návštěvou potvrdil naše subjektivní hodnocení, ale také odhalil drobné chyby a rezervy, které pro jejich provozovatele společně s nájemcem a týmem obsluhujícího personálu mohou být inspirací a motivací k dalšímu zlepšení úrovně služeb a nabídky. Čerpací stanice EuroOil Poděbradská i přes drobné nedostatky potvrdila roli vlajkové lodi plující v čele flotily pod vlajkami ČEPRO.

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

Další vzdělávání personálu a manažerů obchodů typu convenience, reg. č. CZ.1.07/3.2.11/03.0071

© 2014 - 2024 CONVENIENCE - Všechna práva vyhrazena.  |  Redakční systém i-servis.cz